איך למצוא מאלפי כלבים מומלצים?

בישראל ישנם מאלפי כלבים רבים, ונראה כי כיום ישנה התעניינות ענפה בכל הנוגע לאילוף כלבי בית וכלבי עבודה. בנוסף, כיום ישנן שיטות שונות לאילוף כלבים, ביניהן אילוף כלבים בשיטה החיובית ואילוף כלבים בשיטה הקלאסית, בשיטת ה switch ובשלל שיטות שונות שהולכות וכובשות את עולם הכלבנות המרתק.

כאשר אתם מביאים לבית גור חדש, או שאתם מרגישים שכלבכם זקוק לאילוף – חשוב שתדעו איך למצוא מאלפי כלבים מומלצים, וכיצד למצוא מאלף כלבים טוב ביותר לכלבם האהוב. במאמר הבא איגדנו עבורכם מספר עצות מועילות למציאת המאלף המושלם.

שימו לב שהמאלף מתאים את שיטת האילוף לכלב

כפי שהזכרנו כיום ישנן שיטות רבות לאילוף כלבים. חשוב לפני שאתם בוחרים את המאלף המתאים לכם, להבין איזה שיטה מתאימה לכם מכל. קראו קצת חומר על כל שיטה, והבינו מה השיטה שעמה תרצו לאלף את כלבכם. שיטת אילוף חיובית למשל, דוגלת בשיטה שאינה כוללת את תיקון הכלב, או שימוש בכוח. השיטה כוללת רק חיזוקים חיובים, שימוש בחום ואהבה, חיזוקים חיוביים על כל פעולה טובה, שימוש בצ'ופרים ואוכל כדי לחזק את פעולות הכלב. השיטה הקלאסית כוללת את שיטת ההתניה הקלאסית של פאבלוב שבעיקרה על כל מעשה של הכלב ישנו תגמול, בין אם שלילי או חיובי, השיטה כוללת שימוש בתיקון – משמע הפעלת כוח אם צריך, שימוש בקולר חנק לכלבים גדולים בעלי בעיות התנהגות, תיקון באמצעות קולר מסוג זה, ולחץ פיזי מתון – חשוב שתדעו האם שיטה זאת מתאימה לכלב שלכם לאופיו ולגודלו. שימו לב כי המאלף מתאים את השיטה לאופי הכלב שלכם.

מאלפי כלבים מומלצים

 

חשוב שהמאלף לא ימשוך את מספר הפגישות מעבר לנדרש

כאשר אתם בוחרים את המאלף ואת שיטת האילוף המתאימה לכלבכם ולהחלטה שלכם, יש לשים לב למספר הפגישות שקובע לכם המאלף. מאלף טוב לא ימשוך את מספר הפגישות יותר מהנדרש. כיום מספר פגישות אילוף אינו אמור לעלות על יותר מ 12 פגישות. מאלף טוב יכול למצות את פגישות האילוף לכלב בוגר גם ב 8 פגישות, תוך שהכל תלוי בשיתוף הפעולה ובעבודה של המשפחה עם הכלב. פגישות אילוף לגור יכולת להסתכם גם ב 4 פגישות. מאלף כלבים שימשוך את הפגישות יותר מידי, הוא מאלף שרוצה את כספכם בלבד ולאו דווקא את טובת כלבכם.  

ביצוע אבחון נכון של התנהגות הכלב

אחד הקריטריונים של מאלף טוב הוא ביצוע אבחנה טובה. מאלף כלבים טוב כבר בשיחה הטלפונית ועוד לפני הפגישה הראשונה, ישאל אתכם על גזע הכלב, ינסה להבין קצת רקע על עברו של הכלב, ויגיע אליכם לאחר בדיקה שערך על הגזע ועל תכונותיו. חשוב כי המאלף יתשאל את בני המשפחה על העבר של הכלב, ועל כל מה שכלבכם  עבר כדי לבצע אבחנה טובה של הכלב והסיבות להתנהגותו כיום.

חשוב לדעת שכדי למצוא מאלף טוב יש לבקש המלצות מחברים, ולשים לב שבכל פגישה המאלף מאגד את כל בני המשפחה כדי שכולם ילמדו את ההתנהגות ודרכי האילוף של הכלב. רק כך תוכלו לקבל מקסימום תוצאות באילוף הכלב.