אילוף כלבים עצמי – טיפים לאילוף הכלב שלך

כאשר כלב חדש מגיע הביתה או שהכלב שכבר בבית זקוק לכמה שינויים בהתנהגות, הדבר האידיאלי הוא שכירת שירותים של מאלף כלבים על מנת לתקן התנהגות של כלב או להקנות לכלב הרגלים התנהגות חדשים שיטיבו עימו וכמובן עם בני הבית.

עם זאת, לא כל בעלי הכלבים יכולים להרשות לעצמם הוצאת של סדרת אילוף כלבים או את הזמן והיכולת לסדרת אילוף מסוג זה, ולכן ישנם כמה טיפים בנושא אילוף כלבים עצמי, וכן טיפים לאילוף הכלב שלכם שיכולים לאפשר חיים טובים יותר עם החבר הכי טוב. אז מהם הטיפים? הכל בהמשך.

אילוף כלבים עצמי

הוציאו עם הכלב אנרגיה כדי להטיב עם אורח חייו 

לעיתים כלבים הופכים מתוסכלים בשל חוזר בהוצאת אנרגיה. העדר הוצאת אנרגיה עלול לגרום להשמדת חפצים, לתסכול רב אצל כלבים, עשיית צרכים בבית, וכמובן לשעמום אצל הכלב ולסוג של 'צער בעלי חיים' בעיקר אם הכלב נשאר שעות רבות בבית כאשר אתם בעבודה. כדי למנוע את כל אלה, חשוב להתעורר חצי שעה קודם בבוקר, ולצאת עם הכלב למקום  בו הוא יכול להוציא אנרגיה. צאו עם כלבכם למגרש משחקים מגודר בו אין אנשים וזרקו לו כדור, צאו עמו אל יער בו הוא יכול לרוץ, רוצו איתו בחוף הים או על מדרכה, הוליכו את הכלב על הליכון ריצה וזאת על מנת שיוציא כמה שיותר אנרגיה. בצורה זאת כלבכם ירגיש כי הוציא אנרגיה וירצה לנוח כאשר הוא מגיע לבית.

 

הכירו את ה'קונג' משחק להתמודדות עם שעמום שימנע הרס חפצים 

אנשים רבים מתמודדים עם כלבים שלועסים חפצים כמו נעליים, ספות, וצעצועים. כאשר זה קורה, חשוב להסתיר את החפצים ולהגדיר צעצועים לכלב. אחד הצעצועים שעוזר להגדיר לכלבכם את צעצועיו הוא ה'קונג'.  קונג הוא צעצוע פלאים שיכול לסייע לבעלי כלבים רבים, כאשר כלבם נשאר שעות רבות לבד בבית. קונג הוא צעצוע עשוי גומי מיוחד שאינו נקרע גם בין המלתעות החזקות ביותר. בחרו בקונג שניתן להכניס בו אוכל, או להקפיא בו גבינה. הכניסו בתוך ה'קונג' גבינה לבנה והכניסו אותו למקפיא. כאשר הגבינה קפואה בתוך הקונג יש להוציא אותו ולהגישו לכלבכם לפני שאתם יוצאים מהבית. כלבכם יעסוק בליקוק הקונג והגבינה לפחות למשך שלוש שעות. בצורה זאת הוא גם יבין כי הקונג הוא הצעצוע שלו ולא פריטים אחרים בבית.

מניעת הכלב מלקפוץ ע"י אילוף כלבים עצמי – כלבים רבים אוהבים לקפוץ על בני הבית ועל האורחים בהתלהבות. הכלבים שלנו מתלהבים כאשר אנחנו מגיעים לבית ואין מחמאה גדולה מכך. עם זאת, קפיצות של כלבים בינוניים וגדולים יכולות להיות מעיקות בעיקר כאשר אנו עמוסים בקניות, כאשר אנו לובשים בגדים בהירים או שמדובר בילדים, או באורחים מבוגרים. כדי למנוע מהכלב שלכם לקפוץ ניתן להרים את הברך שלנו מולו ובכך להוריד אותו בעת הקפיצה. שיטה נוספת היא לסובב את גבינו איליו בכל פעם שהוא קופץ עד שכלבכם יתייאש. שיטה נוספת היא לאחוז חטיף ביד ולבקש מכלבכם לשבת בכל פעם שאתם נכנסים הביתה. בכך כלבכם יתרגל לשבת ולא לקפוץ כאשר אתם בפתח הבית.

אנו מקווים ששלושת טיפים אלו של "אילוף עלבים עצמי" יסייעו לכם להתמודד עם בעיות התנהגות נפוצות בקרב כלבים.